Personal Curatenie - British School of Bucharest

British School of Bucharest cauta personal de curatenie comunicativ si organizat, pentru igienizarea vaselor si bucatariei. Candidatul ideal trebuie sa fie rapid, atent la detalii si sa respecte regulile de igiena si siguranta.
Domeniu activitate: Curatenie, femeie serviciu Locatie job: locatie fixa Beneficii: ab. servicii medicale, tichete de masa
Detalii suplimentare
Candidatul ideal:
Spirit de echipa, implicare, initiativa si rigurozitate;
Persoana comunicativa, organizata, atenta la detalii;
Orientare spre client
Adaptabilitate/ Flexibilitate
Usurinta de a respecta un program de lucru flexibil;
Rapiditate in executarea sarcinilor de serviciu;
Capacitate foarte buna de planificare si de organizare.
Disponibilitate la program inegal (inclusiv in weekenduri)Atentie la detalii, rapiditate in executarea sarcinilor de serviciu

Descrierea postului:
Este responsabil cu igienizarea vaselor de gatit, vaselor de servit si a bucatariei;
Sa respecte programul de lucru stabilit prin programator;
Sa anunte in timp util orice problema care implica impiedicarea sa de a se prezenta la serviciu;
Sa se asigure ca este curatenie in bucatarie in orice moment;
Sa ajute bucatarii la pregatirile din bucatarie;
Sa verifice zilnic temperaturile de depozitare si prelucrare ale alimentelor si sa verifice termenul de valabilitate al materiilor prime folosite;
Sa respecte regulamentul de ordine interioara al unitatii;
Sa respecte regulile de igiena personala stabilite pentru lucratorii in alimentatie publica;
Sa cunoasca si respecte regulile de igiena alimentara stabilite si aprobate din manualul H.A.C.C.P;
Sa se prezinte si sa efectueze controalele medicale periodice;
Sa se asigure de buna utilizare a echipamentelor, de functionarea lor si sa raporteze superiorului ierarhic orice defection;
Sa respecte normele de siguranta in munca;
Sa ajute la servirea mesei;
Sa mentina curatenia la locul de munca si sa participe activ la curatenia bucatariei/Bistro-anexe;
Sa ajute la efectuarea inventarului, receptia marfurilor si depozitarea acestora;
Sa verifice din punct de vedere cantitativ si calitativ marfa receptionata;
Sa adopte un comportament decent in timpul programului, orice forma de violenta fizica sau verbala fiind interzise;
Sa foloseasca detergentii si materialele de curatenie intocmai cu indicatiile producatorului.
338 vizualizari Ilfov, Voluntari, 26 Apr 09:24