Sales Specialist - usi tehnice/ industriale.

pentru societate din Stefanestii de Jos, Jud. Ilfov, usi tehnice/ industriale. Experienta in vanzare/ ofertare usi metalice, usi industriale, tamplarie PVC si/sau aluminiu constituie avantaj. Asteptam CV pe e-mail,
Domeniu activitate: Comert, vanzari Tip colaborare: Perioada nedeterminata Locatie job: locatie fixa Pot aplica studenti: nu
Detalii suplimentare
Responsabilitatile postului:

Ofera clientilor (persoane juridice, b2b) informatii despre produsele firmei, cu accentuarea avantajelor si a beneficiilor acestora;
Functie de nevoile clientilor, va oferi solutii personalizate;
Formeaza si dezvolta o retea de contacte pentru a realiza si consolida relatiile cu clientii;
Analizeaza documentele si datele de intrare (cererea de oferta, proiectul, caietele de sarcini etc) si proceseaza in sistem comenzile preluate, conform procedurilor interne;
Identifica materialele si echipamentele principale care intra in componenta ofertei, caracteristicile tehnice/cantitati etc;
Intocmeste oferta tehnico-economica in conformitate cu cerintele documentatiei tehnice si a caietelor de sarcini;
Mentine legatura cu furnizorii de produse si servicii;
Organizeaza intalniri de afaceri;
Negociaza si incheie contracte, cu planificarea derularii acestora;
Urmareste rezolvarea reclamatiilor primite de la clienti;
Depune eforturile necesare pentru a-si indeplini obiectivele individuale si ale echipei, asa cum au fost stabilite de catre conducerea firmei.

Cerintele postului:

Experienta in ofertare tamplarie PVC, aluminiu, usi metalice, usi industriale, automate constituie avantaj;
Abilitati de comunicare si negociere;
Orientat catre obiective si rezultate precum si abilitatea de a lucra in echipa cat si independent;
Capacitatea de a construi si mentine relatii de incredere cu clientii;
Atentie la detalii si capacitatea de a lucra cu informatii complexe;
Capacitatea de a gestiona si prioritiza multiple cereri de oferta in acelasi timp;
Cunostinte de baza in utilizarea computerului si a instrumentelor de comunicare online.

Beneficiile postului:

Contract individual de munca pe perioada nedeterminata;
Performanta este remunerata si recunoscuta;
Mediu profesionist si instrumente moderne de lucru;
Oportunitatea de a lucra intr-o companie cu viziune;
Telefon mobil, laptop;
Zile de concediu conform legislatiei in vigoare;
Zilele libere de toate sarbatorile legale;
Decontare transport;
Prime de Craciun si Paste;
Dezvoltarea unei cariere in domeniul vanzarilor.

Conditii pentru ocuparea postului:

Studii superioare in domeniul tehnic;
Vechime: 2 ani;
Experinta minim 2 ani in ofertare domeniul constructiilor
Cunoasterea unei limbi straine – engleza;
Permis conducere auto categoria B;
Aptitudini: dinamism, perseverenta, atentie, perspicacitate, calm, stapanire de sine, onestitate.
Programul de lucru: activitatea se desfasoara de Luni pana Vineri intre orele 09:00 - 17:30.

Punctul de lucru: Stefanestii de Jos, Ilfov, Str. Sinaia, Nr

Descrierea companiei
HSL SOLUTIONS SRL este o companie romaneasca fondata in anul 2006 care are ca obiect de activitate importul si comercializarea usilor tehnice, industriale, automate, solutii de protectie pasiva impotriva focului si alte sisteme de inchidere pentru sectorul industrial, spitale si industria farmaceutica, spatii comerciale, spatii de birouri sau cladiri rezidentiale. Sediul firmei este situat in Str. Hispania, Nr., Sector, Bucuresti si Punctul de lucru in Stefanestii de Jos, judetul Ilfov, Str. Sinaia, Nr
8.307 vizualizari Ilfov, Stefanestii de Jos, 17 Apr 14:00
Foto
Trimite CV
Vezi email
Anunturile utilizatorului
Distribuie anuntul