Mecanic atelier utilaje constructii Caterpillar

Bergerat Monnoyeur, dealer-ul Caterpillar, angajeaza mecanic atelier pentru reparatii electrice, mecanice si hidraulice in atelierul din Mogosoaia.
  • Domeniu de activitate: Alte domenii de munca
  • Pot aplica studenti: nu
Mogosoaia, 21 apr, 19:50

Detalii suplimentare

Candidatul ideal

CONDITII DE OCUPARE

Studii medii tehnice (electromecanica, mecanica agricola, mecanica auto, mecanica industriala);

Experienta de minim 1 an intr-un post similar;

Constituie un avantaj experienta in domeniul utilajelor de constructii, industriale sau agricole, al autovehiculelor si in urmatoarele activitati: service, mecanizare, lucrul cu documentatia tehnica;

Bune cunostinte de mecanica, electricitate/ electronica, hidraulica;

Cunostinte medii de limba engleza.

PROFIL CANDIDAT

Dorinta si capacitatea de a invata;

Seriozitate si corectitudine profesionala, punctualitate;

Atitudine orientata catre client.

Descrierea jobului

Efectueaza, in atelier, activitati de reparare, revizie si intretinere a utilajelor si echipamentelor din toata gama (din punct de vedere mecanic, hidraulic si electric);

Intervine ocazional in afara atelierului, pentru suport tehnic;

Utilizeaza documentatia tehnica uzuala pusa la dispozitie - micro fise, manuale, documentatie electronica etc.;

Ocazional, opereaza utilaje de ridicat si transportat si deplaseaza motoare si componente ale utilajelor;

Asigura mentinerea in buna stare a sculelor si dispozitivelor verificatoare, precum si curatenia la locul de munca;

Intocmeste lista de piese de schimb necesare pentru reparatia incredintata;

Intocmeste documentatia si raportarile necesare.

Ce iti oferim?

Sansa de a lucra intr-o echipa de profesionisti, alaturi de care vei creste

Pachet salarial motivant, tichete de masa, bonusuri de performanta, prime de fidelitate in functie de vechime, acces la o gama variata de formari

Beneficii diverse, de la pachete de asigurari, pana la zile de concediu in functie de vechime.

Descrierea companiei

Suntem BERGERAT MONNOYEUR, parte a Grupului Monnoyeur (Franta, 1906), societate constituita in Romania in 1991, cu sediul la Bucuresti (Mogosoaia). Suntem unic distribuitor Caterpillar in Romania si Republica Moldova. Comercializam si oferim service pentru: utilaje pentru constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri. Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Craiova, Pitesti si Chisinau.