2.000 Lei

Asistenta medicala gradinita

angajam asistenta medicala cu experienta in pediatrie pentru gradinita Copiii Montessori. Program lucru 08:30-13:30. Pachet financiar compatibil cu experienta candidatului;

Detalii suplimentare

Gradinita Copiii Montessori angajeaza asistenta medicala!

Punem mare pret pe sanatatea copiilor nostri si de aceea avem nevoie de o persoana pregatita si cu experienta care sa ne ajute zilnic sa mentinem un mediu propice sanatatii copiilor.

Program de lucru: 08:30 - 13:30, zilnic, de luni pana vineri.

Responsabilitati:

- triaj zilnic

- monitorizarea starii de sanatate a copiilor pe parcursul programului si acordarea de prim ajutor la nevoie

- mentinerea dosarelor medicale in ordine

- mentinerea relatiei cu familiile apartinatoare pe probleme de sanatate

- verificarea curateniei in unitate

- comunicarea cu medicul pediatru

- altele

Cerinte:

- studii de specialitate

- certificat de libera practica vizat la zi

- experienta ca asistent medical pediatru (minim 1 an)

- experienta ca asistent medical gradinita (avantaj)

Calitati personale:

- atitudine pozitiva si jucausa

- sociabila

- serioasa

Asteptam CV-ul tau la adresa info.traian@copiiimontessori.ro.